1 Niedziela Adwentu – 1 XII 2019

1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Po Roratach zapaszemy studentów na śniadanie.

2. W czwartek, 5 grudnia o godz. 18.00 rozpoczynamy triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie to również czas rekolekcji.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy o 17.50. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do najbliższego czwartku /tj. do 5 grudnia/ na furcie klasztornej.

4. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W środę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W piątek wspomnienie św. Mikołaja, Bpa. Parafia św. Mikołaja zaprasza na Mszę św. odpustową na godz. 18.00. W sobotę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w niedzielę, 8 grudnia zapraszamy serdecznie na uroczystą Mszę św. odpustową o 18.00.

6. W niedzielę, 8 grudnia o godz. 19.30, po Mszy Świętej odpustowej, zapraszamy na koncert inauguracyjny II edycji cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wykonawcą będzie dr hab. Krzysztof Urbaniak, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. W programie znajdą się kompozycje i improwizacje organowe o tematyce adwentowej. Wstęp jest wolny, po koncercie zapraszamy na spotkanie z Artystą.

7. Zgodnie z intencją naszego metropolity, ks. Abpa Marka Jędraszewskiego od pierwszej niedzieli Adwentu w każdy dzień o godz. 17.45 będziemy odmawiać jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II.

8. Dzisiaj w kruchcie kwestuje hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.