1 Niedziela Adwentu – 2 XII 2018

1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Po Roratach zapaszemy studentów na śniadanie.

2. W środę, 5 grudnia o godz. 18.00 rozpoczynamy triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przygotuje nas do niej o. Piotr Hensel. Będzie to również czas rekolekcji.

3. W czwartek wspomnienie św. Mikołaja, Bpa. Parafia św. Mikołaja zaprasza na Mszę św. odpustową na godz. 18.00. W piątek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy o 17.50. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do najbliższego czwartku /tj. do 6 grudnia/ na furcie klasztornej.

5. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w sobotę, 8 grudnia zapraszamy serdecznie na uroczystą Mszę św. odpustową o 18.00 Msze święte w tym dniu jak w dzień powszedni; dodatkowa Msza św. o godz. 11.00.

6. W sobotę, 8 grudnia, o godz. 19:00, bezpośrednio po Mszy św. odpustowej, zapraszamy na koncert inauguracyjny festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi wybitny organista młodego pokolenia, Filip Presseisen. Wstęp na koncert jest wolny, po koncercie zapraszamy na spotkanie z artystą. Szczegóły na plakatach.

7. Dzisiaj w kruchcie kwestuje hospicjum św. Łazarza.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.