1 Niedziela Adwentu – 3 XII 2017

1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Adwent będziemy przeżywali ze św. Józefem.

Odkryjmy na nowo św. Józefa. Najpierw jako wzór mocnego i pokornego człowieka, mężczyzny silnej wiary, ukochanego męża Maryi, ziemskiego ojca Jezusa, filaru Świętej Rodziny.

2. W najbliższy wtorek, 5 grudnia o godz. 18.00 rozpoczynamy triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przygotuje nas do niej o. Tadeusz Grzesiak. Będzie to również czas rekolekcji.

3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny 8 grudnia zapraszamy serdecznie na uroczystą Mszę św. odpustową o 18.00 godz. Msze święte w tym dniu jak w dzień powszedni; dodatkowa Msza św. o godz. 11.00.

Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Z kalendarza liturgicznego:

  • W środę wspomnienie św. Mikołaja, Bpa. Parafia św. Mikołaja zaprasza na Mszę św. odpustową na godz. 18.00.
  • W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

5. W niedzielę 10 grudnia będzie składka przeznaczona na renowację organów kościelnych. Za wsparcie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W niedzielę 10 grudnia po Mszach św. będzie prezentacja książki Pani Joanny Jurkiewicz pt. ZWIASTUNOWI Z GÓR.

7. Dzisiaj (niedziela) Duszpasterstwo Powołań organizuje kiermasz lektury duchowej. Na stoisku przed kościołem będzie można nabyć za kilka złotych ciekawe książki z zakresu życia duchowego, nowe i używane. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Duszpasterstwo Powołań. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.