1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 II 2018

1. W Wielki Post to także czas rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane będzie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej.

We wtorki nie będzie drogi krzyżowej. Zamiast tego nabożeństwa zapraszamy na Adoracje Krzyża do naszego kościoła. W każdy wtorek Wielkiego Postu pragniemy trwać przy krzyżu Chrystusa. Jest to nabożeństwo podczas którego w centrum stawiamy ikonę Krzyża Chrystusa. Adoracja rozpocznie się o godzinie 19.00 konferencją pod tytułem „Panie daj mi pić – dlaczego powinniśmy się modlić”, następnie po konferencji nastąpi adoracja Krzyża która potrwa do godziny 20.20.

Adoracje poprowadzą klerycy z naszego seminarium i duszpasterstwo akademickie DA Karmel. W przerwie między Mszą o 18.00 a rozpoczęciem Adoracji, będzie można napić się ciepłej herbaty w sali św. Anny.

Natomiast w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.00.

2. W środę, 21 lutego serdecznie zapraszamy na szósty dzień Wielkiej Nowenny przed uroczystością św. Józefa Patrona miasta Krakowa.

3. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zaprasza na spotkanie ze świeckim promotorem kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki Markiem Kędziorkiem poświęcone osobie Kapłana-męczennika (Prezentacja płyt z oryginalnym nagraniem kazań ks. Jerzego, a także książki z pełną wersją jego wspomnień).Spotkanie odbędzie się 25 lutego o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości przy ul. Rakowickiej 18a i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

4. W kościele św. Mikołaja przy ulicy Kopernika rozpoczęły się rekolekcje parafialne. Głosi je ks. dr Andrzej Scąber, referent ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Codziennie na Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.