14 Niedziela Zwykła – 7 VII 2019

1. Dzisiaj (7 lipca) rozpoczynamy w naszym kościele nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania Słowa Bożego każdego dnia nowenny o godz. 18.00.

2. Na furcie klasztornej przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową do Matki Bożej Szkaplerznej, która zostanie odprawiona w dzień odpustu – 16 lipca o godz. 18.00.

3. We wtorek, 16 lipca o godzinie 19:00, w Uroczystość NMP z Góry Karmel odbędzie się piąty koncert w ramach naszego festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista Archikatedry łódzkiej, Jakub Garbacz. Po koncercie zapraszamy na spotkanie z Artystą. Wstęp jest wolny, szczegóły na plakatach przy wejściu i w gablocie.

4. Przypominamy, że w związku z okresem letnim spowiadamy tylko podczas Mszy świętej. Nie ma południowego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

5. W naszej księgarni  są do nabycia w dużym wyborze modlitewniki i książki związane z rozpoczynającą się nowenną i zbliżającym się świętem Matki Bożej Szkaplerznej  – zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci; jak również są do nabycia szkaplerze tekstylne oraz medaliki szkaplerzne.

6. W sobotę 20 lipca, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej Krzeszowic odbędzie się doroczne, już 21-te Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy noszą szkaplerz karmelitański oraz tych, którzy pragną go przyjąć. Szczegółowe informacje i zapisy na furcie klasztornej. Koszt przejazdu 20 zł. Autokar odjedzie o godz. 7.30 z parkingu za kościołem.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.