19 Niedziela Zwykła – 11 VIII 2019

1. We czwartek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzielę. Prosimy przynieść ze sobą wiązanki polnych kwiatów i ziół. Zostaną one pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy św., aby pobudzały nas do wdzięczności za dary Boże i przypominały o hojnej łasce Boga, którą najpełniej została obdarowana Maryja.

2. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w sobotę  wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

3. We czwartek 15 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy ma kolejny koncert w ramach „Karmelitańskich Spotkań z Muzyką Organową”. Wystąpi Krzysztof Pawlisz – organista krakowskiego kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W programie znajdą się improwizacje inspirowane tajemnicą Wniebowzięcia NMP. Będzie to więc również okazja do modlitewnej kontemplacji. Wstęp jest wolny, po koncercie odbędzie się spotkanie z Artystą. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

4. Również dziś (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się krótki koncert organowy w wykonaniu Igora Sikorskiego – ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego Krakowie. W programie utwory od epoki baroku do współczesności.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.