2 Niedziela Adwentu – 8 XII 2019

1. Dzisiaj (8.12.) o godz. 19.30, po Mszy Świętej odpustowej, zapraszamy na koncert inauguracyjny II edycji cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wykonawcą będzie dr hab. Krzysztof Urbaniak, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. W programie znajdą się kompozycje i improwizacje organowe o tematyce adwentowej. Wstęp jest wolny, po koncercie zapraszamy na spotkanie z Artystą.

2. W dni powszednie Adwentu zapraszamy do udziału w Roratach o godz. 6.30.

3. W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w sobotę, 14 grudnia w naszym zakonie przypada Uroczystość św. Jana od Krzyża. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. z kazaniem o świętym Doktorze Kościoła.

4. W niedzielę, 15 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Chór z naszego karmelitańskiego duszpasterstwa akademickiego wykona Akatyst ku czci Bogarodzicy. Skorzystajmy z tego, aby wspólnie w modlitewnym klimacie jeszcze piękniej przeżyć czas oczekiwania na Mesjasza.

5. W zakrystii lub na furcie klasztornej, można nabyć opłatki na wigilijny stół, oraz świece „Caritas”. W pozostałe dni tygodnia opłatki i świece są do nabycia w naszej księgarni.

6. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zaprasza na spotkanie opłatkowe i wykład o. dr Piotra Nyka OCD pt.“Obrazy Kościoła w teologii współczesnej”. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.