2 Niedziela Adwentu – 9 XII 2018

1. W dni powszednie Adwentu, zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 6.30.

2. W czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek, 14 grudnia w naszym zakonie przypada Uroczystość św. Jana od Krzyża. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. z kazaniem o świętym Doktorze Kościoła.

3. W niedzielę adwentu, w zakrystii lub na furcie klasztornej, można nabyć opłatki na wigilijny stół, oraz świece „Caritas”. W pozostałe dni tygodnia opłatki i świece są do nabycia w naszej księgarni.

4. W niedzielę, 16 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Chór z naszego karmelitańskiego duszpasterstwa akademickiego wykona Akatyst ku czci Bogarodzicy. Skorzystajmy z tego by wspólnie w modlitewnym klimacie jeszcze piękniej przeżyć czas oczekiwania na Mesjasza.

5. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zaprasza na spotkanie opłatkowe oraz wykład o. Mariana Zawady OCD pt. Maryja Siostra – nowe spojrzenie na relację z Maryją. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości przy ul. Rakowickiej 18a i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

6. Stowarzyszenie Charytatywne  im. św. Rafała Kalinowskiego działające przy naszym klasztorze zbiera po mszach świętych datki pieniężne  na zakup żywności w okresie  zimowym dla swoich podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc na rzecz ubogich, by uczyć im święta radośniejszymi.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.