2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. We wtorek zapraszamy na Adorację Krzyża wyjątkowo w podziemiach duszpasterstwa akademickiego DA Karmel. Adoracja rozpocznie się o godzinie 19.00 konferencją pod tytułem: Szymon z Cyreny. Następnie po konferencji nastąpi adoracja Krzyża, która potrwa do godziny 20.20.

2. We wtorek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, którego w naszym kościele czcimy również jako Patrona Miasta Krakowa. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie; dodatkowa o godz. 11.00. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Józef Gubała, proboszcz naszej parafii św. Mikołaja w Krakowie.

3. Również we wtorek, 19 marca o godz. 19:30 po uroczystej Mszy Św. do św. Józefa, zapraszamy na trzeci koncert w ramach naszego festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi jeden z najlepszych polskich organistów, improwizator i znawca budownictwa organowego – Profesor Julian Gembalski. W programie znajdą się utwory o tematyce wielkopostnej oraz improwizacje. Po koncercie zapraszamy na spotkanie z Artystą w sali św. Anny. Wstęp jest wolny. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła i w gablocie.

4. Na furcie klasztornej przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona Uroczystość św. Józefa 19 marca o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (24.03.) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W poniedziałek (25.03.) i wtorek (26.03.) nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętych o 18.00 wygłosi o. Marek Gromotka pracujący na Ukrainie, który będzie zbierał ofiary na klasztor w Kijowie.

6. Dzisiaj po Mszy Świętej można finansowo wesprzeć działające przy naszym kościele Duszpasterstwo Akademickie. Młodzież zbiera ofiary do puszek w kruchcie kościoła. W imieniu młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać oraz obiecujemy naszą modlitwę.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.