2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2018

1. W Wielki Post to także czas rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane będzie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej.
We wtorki nie będzie drogi krzyżowej. Zamiast tego nabożeństwa zapraszamy na Adoracje Krzyża do naszego kościoła. W każdy wtorek Wielkiego Postu pragniemy trwać przy krzyżu Chrystusa. Jest to nabożeństwo podczas którego w centrum stawiamy ikonę Krzyża Chrystusa. Adoracja rozpocznie się o godzinie 19.00 konferencją pod tytułem: Panie, poprowadź mnie dalej – Etapy rozwoju modlitwy. Następnie po konferencji nastąpi adoracja Krzyża, która potrwa do godziny 20.20.
Adorację poprowadzą klerycy z naszego seminarium i duszpasterstwo akademickie DA Karmel. W przerwie między Mszą o 18.00 a rozpoczęciem Adoracji, będzie można napić się ciepłej herbaty w sali św. Anny.
Natomiast w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.00.

2. W środę, 28 lutego serdecznie zapraszamy na siódmy dzień Wielkiej Nowenny przed uroczystością św. Józefa Patrona miasta Krakowa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy o 17.45 nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do czwartku /tj. do 1 marca/ na furcie klasztornej.

4. Zachęcamy do lektury ostatniego numeru „Głosu Karmelu”. Można go nabyć przy wejściu do kościoła lub zakrystii, a w ciągu tygodnia w księgarni.

5. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie ul. Topolowa 22 informuje, że zapisy do kl. I i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będą od 1 marca do 29 marca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 1.03.2018 r. o godz. 16.30.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.