26 Niedziela Zwykła – 29 IX 2019

1. Jutro (30 września) rozpoczynamy popołudniowe dyżury w konfesjonale od godz. 15.00 do 18.30. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Biuro Misyjne Karmelitów Bosych zaprasza wszystkich na misyjny dzień skupienia archidiecezji krakowskiej, który tradycyjnie przeżywamy w święto świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła (1 października) w naszym kościele (Karmelitów Bosych).

Program:

16.00 – Kiermasz misyjny

17.00 – Różaniec w intencji misji Świadectwo o. Bartłomieja Kurzyńca, misjonarza w Rwandzie i Burundi

18.00 – Msza Święta na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, której przewodniczyć będzie ks. bp Jan Zając.

„Po Mszy Św., o godz. 19.00 zapraszamy na koncert misyjny w ramach Karmelitańskich Spotkań z Muzyką Organową”.Wystąpią organista Michał Duźniak oraz zespół kameralny Finesis Trio. Po koncercie odbędzie się tradycyjnie spotkanie z Artystami. Wstęp jest wolny, szczegóły na plakatach.

„Przy wyjściu z kościoła można jeszcze oddać glos poparcia dla naszego festiwalu organowego jako projektu do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego”.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy przed Mszą św. wieczorną nabożeństwem różańcowym. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do najbliższego czwartku (3 października) na furcie klasztornej.

4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 od 2 października.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy działanie naszego Duszpasterstwa Akademickiego DA Karmel. Zapraszamy młodzież, która pragnie pogłębiać swoja wiarę oraz doświadczyć wspólnoty na pierwsze spotkanie formacyjne w wtorek, 8 października. Rozpoczynamy adoracją Najświętszego Sakramentu w podziemiach duszpasterskich o 19.00. Szczegóły na ulotka rozłożonych przy wyjściu z kościoła.

6. Parafia św. Mikołaja organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową do Torunia i Gniezna. Udajemy się na uroczystości odpustowe do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji z relikwiami bł. Hanny Chrzanowskiej. W programie również zwiedzanie Torunia oraz Gniezna. Wyjazd 16 października o godz. 3.45. Koszt 220 zł. Zapisy do 6 października w kancelarii parafialnej przy ul. Kopernika 9.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.