28 Niedziela Zwykła – 13 X 2019

1. Wstańcie, chodźmy!  – pod takim hasłem dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski.

2. We wtorek, 15 października uroczystość w naszym zakonie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem o świętej.


  • w środę przypada wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
  • w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w piątek święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
  • w niedzielę uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

3. Po przerwie wakacyjnej swoją działalność rozpoczyna działająca przy naszym klasztorze grupa dla mężczyzn od 18 do 35 roku życia – Mężczyźni Karmelu. Najbliższe spotkanie rozpocznie się Mszą Święta w poniedziałek o godzinie 19.00 w podziemiach duszpasterstwa. Następnie wygłoszona zostanie konferencja na temat: „Czym jest prawdziwe „Ja”.

4. Zapraszamy młodzież do dołączenia do działającego przy naszym klasztorze duszpasterstwa akademickiego DA Karmel. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 19.00 w podziemiach naszego duszpasterstwa.

5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przyjmujemy już wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie (przez cały listopad) będzie odprawiana Msza św. oraz będzie odmawiany różaniec. Kartki z imionami bliskich zmarłych można składać na furcie klasztornej lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które możemy przeznaczyć na utrzymanie naszego klasztoru i kościoła.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.