1. Wstańcie, chodźmy! – pod takim hasłem dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski.
2. We wtorek, 15 października uroczystość w naszym zakonie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem o świętej.
- w środę przypada wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
- w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- w piątek święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
- w niedzielę uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
3. Po przerwie wakacyjnej swoją działalność rozpoczyna działająca przy naszym klasztorze grupa dla mężczyzn od 18 do 35 roku życia – Mężczyźni Karmelu. Najbliższe spotkanie rozpocznie się Mszą Święta w poniedziałek o godzinie 19.00 w podziemiach duszpasterstwa. Następnie wygłoszona zostanie konferencja na temat: „Czym jest prawdziwe „Ja”.
4. Zapraszamy młodzież do dołączenia do działającego przy naszym klasztorze duszpasterstwa akademickiego DA Karmel. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 19.00 w podziemiach naszego duszpasterstwa.
5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przyjmujemy już wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie (przez cały listopad) będzie odprawiana Msza św. oraz będzie odmawiany różaniec. Kartki z imionami bliskich zmarłych można składać na furcie klasztornej lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które możemy przeznaczyć na utrzymanie naszego klasztoru i kościoła.
[divider height=”30″]