28 Niedziela Zwykła – 14 X 2018

1. Promieniowanie ojcostwa” – pod takim hasłem dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski.

2. W poniedziałek, 15 października uroczystość w naszym zakonie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem o świętej.

3. Również w poniedziałek, serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie modlitewne w intencji Synodu młodych, który odbywa się w Rzymie. Rozpoczynamy o godzinie 20.00 adoracją ikony krzyża. Zakończenie około 21.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  • we wtorek przypada wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
  • w środęŚw. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • w czwartek święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
  • w sobotę uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przyjmujemy już wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie (przez cały listopad) będzie odprawiana Msza św. oraz będzie odmawiany różaniec. Kartki z imionami bliskich zmarłych można składać na furcie klasztornej lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które możemy przeznaczyć na utrzymanie naszego klasztoru i kościoła.

5. Zapraszamy na wykład  senatora Zbigniewa Cichonia na temat: „Obraza uczuć religijnych w ustawodawstwie polskim  i regulacjach międzynarodowych” w niedzielę (dziś) 14 października  o godz. 18 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości.

[divider height=”30″]

One comment

  1. Your article helped me a lot, thanks for the information. I also like your blog theme, can you tell me how you did it?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.