29 Niedziela Zwykła – 21 X 2018

1. Dzisiaj rozpoczął się tydzień modlitw za Misje. Prośmy Pana Boga o potrzebne łaski dla wszystkich misjonarek i misjonarzy, w sposób szczególny módlmy się za naszych Współbraci pracujących w Burundi i Rwandzie.

2. W najbliższy poniedziałek ruszają spotkania grupy „mężczyźni karmelu”, działającej przy naszym klasztorze. W tym roku w ramach spotkań formacyjny, poruszone zostaną zagadnienia związane z męską inicjacją i tożsamością. Zapraszamy mężczyzn w wieku od 20 do 35 lat pragnących żyć duchowością karmelitańską. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 19.00 w podziemiach duszpasterstwa.

3. W sobotę, 27 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji misji i misjonarzy karmelitańskich oraz modlitwę różańcową o godz. 15 w intencji misji.

4. W poniedziałek wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża.

5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przyjmujemy już wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie (przez cały listopad) będzie odprawiana Msza św. oraz będzie odmawiany różaniec. Kartki z imionami bliskich zmarłych można składać na furcie klasztornej lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które możemy przeznaczyć na utrzymanie naszego klasztoru i kościoła.

6. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zapraszana na wykład dr hab. Piotra Neumanna OCDprof. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zaczęło się w Duruelo…W 450 rocznicę reformy męskiej gałęzi Karmelu. Spotkanie odbędzie się dzisiaj 28 października o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości przy ul. Rakowickiej 18a i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.