3 Niedziela Adwentu – 16 XII 2018

1. W dni powszednie Adwentu, zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 6.30.

2. Dzisiaj (w niedzielę) w naszym kościele po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Chór z naszego karmelitańskiego duszpasterstwa akademickiego  wykona Akatyst ku czci Bogarodzicy. Skorzystajmy z tego by wspólnie w modlitewnym klimacie jeszcze piękniej przeżyć czas oczekiwania na Mesjasza.

3. Serdecznie zapraszamy  wszystkich studentów na akademickie rekolekcje adwentowe, które odbędą się w naszym kościele od poniedziałku do środy o godzinie 19:00. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

4. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zachęcamy do spowiedzi. Spowiadamy od czwartku do soboty od 6.30 do 18.30, a w Wigilię od 6.30 do 14.00. W Boże Narodzenie, nie będziemy spowiadać.

5. W zakrystii lub na furcie klasztornej, można nabyć opłatki na wigilijny stół, oraz świece „Caritas”. W pozostałe dni tygodnia opłatki i świece są do nabycia w naszej księgarni.

6. W najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego „Niedziela” można przeczytać artykuł poświęcony festiwalowi organowemu w naszym kościele wraz z relacją z koncertu inauguracyjnego. Czasopismo można nabyć w cenie 5 zł  przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

7. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zaprasza na spotkanie opłatkowe oraz wykład o. Mariana Zawady OCD pt. Maryja Siostra – nowe spojrzenie na relację z Maryją. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (16 grudnia) o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

8. Stowarzyszenie Charytatywne  im. św. Rafała Kalinowskiego działające przy naszym klasztorze zbiera po mszach świętych datki pieniężne  na zakup żywności w okresie  zimowym dla swoich podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc na rzecz ubogich, by uczynić im święta radośniejszymi.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.