30 Niedziela Zwykła – 27 X 2019

1. W piątek przypada, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. To czas, w którym dziękujemy Panu Bogu za niezliczoną rzeszę znanych i nieznanych świętych. Msze św. jak w niedzielę.

2. W sobotę, w drugim dniu listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, msze św. jak w dzień powszedni plus dodatkowa o 11.00 godz.

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

4. Kartki z wypominkami za bliskich nam zmarłych można składać: u braci kleryków przed kościołem, na furcie klasztornej lub w zakrystii. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zapraszana na wykład o. Mariana Zawady OCD ŚW. CHARBEL – Patron współczesnych czasów. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (27 października) o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

6. Zachęcamy do zakupu zniczy, które można nabyć w naszej księgarni.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.