30 Niedziela Zwykła – 28 X 2018

1. W czwartek przypada, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. To czas, w którym dziękujemy Panu Bogu za niezliczoną rzeszę znanych i nieznanych świętych. Msze św. jak w niedzielę.

2. W piątek, w drugim dniu listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, msze św. jak w dzień powszedni plus dodatkowa o 11.00 godz.

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

4. Kartki z wypominkami za bliskich nam zmarłych można składać: u braci kleryków przed kościołem, na furcie klasztornej lub w zakrystii. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 8.00 . Różaniec za zmarłych o godz. 17.15 odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do najbliższego czwartku /tj. do 1 listopada/ na furcie klasztornej.

6. Centrum Kultury Duchowej „COMMUNIO CRUCIS” im. Św. Edyty Stein zapraszana na wykład dr. hab. Piotra Neumanna OCDprof. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zaczęło się w Duruelo…W 450 rocznicę reformy męskiej gałęzi Karmelu. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (28 października) o godz. 18.00 w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości i jak zwykle poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do zakupu zniczy, które można nabyć w naszej księgarni.

[divider height=”30″]

One comment

  1. Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.