30 Niedziela Zwykła – 29 X 2017

1. W środę przypada, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. To czas, w którym dziękujemy Panu Bogu za niezliczoną rzeszę znanych i nieznanych świętych. Msze św. jak w niedzielę.

2. W czwartek, w drugim dniu listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. jak w dzień powszedni plus dodatkowa o godz. 11.00.

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

4. Kartki z wypominkami za bliskich nam zmarłych można składać: u braci kleryków przed kościołem, na furcie klasztornej lub w zakrystii. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 8.00. Różaniec za zmarłych o godz. 17.15 odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do najbliższego czwartku /tj. do 2 listopada/ na furcie klasztornej.

6. Zachęcamy do nabycia jesiennego numeru dwumiesięcznika „Głos Karmelu”, który można kupić dzisiaj po Mszy św. w kruchcie kościoła lub w naszej księgarni czynnej od poniedziałku do soboty.

7. Serdecznie zachęcamy do zakupu zniczy, które można nabyć w naszej księgarni.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.