5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018

1. Zgodnie z tradycją od V Niedzieli Wielkiego Postu widzimy w kościele zasłonięty krzyż. Jest to zwyczaj, dzięki któremu odczuwamy zaproszenie do ponownego, osobistego i pogłębionego odkrywania jego tajemnicy. Krzyż zostanie odsłonięty uroczyście w Wielki Piątek.

2. W poniedziałek, 19 marca przypada przesunięta Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, którego w naszym kościele czcimy również jako Patrona Miasta Krakowa. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie; dodatkowa o godz. 11.00. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie organów i koncert organowy po mszy św.

3. Na furcie klasztornej przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona Uroczystość św. Józefa 19 marca o godz. 18.00.

4. Zapraszamy na Rekolekcje Akademickie, które odbędą się w Krakowskim Karmelu przy ul. Rakowieckiej w dniach 20-22.03.2018

20.03 wtorek 19.00 Adoracja Krzyża – konferencja: Potrzeba tylko jednego – by kochać jak Jezus + osobista adoracja kościół Karmelitów Bosych,
21.03 środa 18.00 Msza Święta kościół Karmelitów Bosych,
22.03 czwartek wykład rektorski o. dr Hab. Marian Zawada ocd „Pomiędzy mądrym gospodarowaniem a nie nasyceniem” Stara Aula, Budynek Główny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

5. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, odbędzie się na Mszy św. o godz. 9.30 i rozpocznie się przed kościołem. Palmy oraz baranki wielkanocne „Caritas” można nabywać w naszej księgarni.

6. W kruchcie kwestują siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca na rozbudowę prowadzonego przez nie katolickiego przedszkola. Może to być forma jałmużny wielkopostnej.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.