5 Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020

1. W związku z ograniczeniami prosimy o stosowanie się do zaleceń władzy państwowej i kościelnej, także w odniesieniu do liczebności uczestników na Eucharystii i korzystania z sakramentu pojednania. Zachowujmy środki ostrożności. Prosimy śledzić aktualne rozporządzenia Kurii krakowskiej i korzystać z wielu propozycji w mediach zarówno liturgii Mszy św. jak i rekolekcji wielkopostnych.

2. Jeżeli chodzi o spowiedź przenieśliśmy ją z bocznej kaplicy do sali św. Anny na furcie klasztornej. Od jutra (poniedziałku) spowiadamy codziennie w godzinach od 6.30 do 18.00. Należy zgłosić się na furtę i poprosić o kapłana i zaczekać pod drzwiami sali św. Anny.

3. Przez cały tydzień od 8.00-18.45. wystawiony będzie Najświętszy Sakrament.

4. Zgodnie z tradycją od V Niedzieli Wielkiego Postu widzimy w kościele zasłonięty krzyż. Jest to zwyczaj, dzięki któremu odczuwamy zaproszenie do ponownego, osobistego i pogłębionego odkrywania jego tajemnicy. W tym roku posiada on szczególny charakter.

5. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa.

6. Na ten trudny dla wszystkich czas prosimy o modlitewną solidarność za chorych i zagrożonych, oraz za personel medyczny.

[divider height=”30″]

3 komentarze

  1. [url=https://buycialikonline.com]buying cheap cialis online[/url] At this point the fannedout spec trum can be photographed and identified.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.