5 Niedziela Wielkiego Postu – 7 IV 2019

1. Zgodnie z tradycją od V Niedzieli Wielkiego Postu widzimy w kościele zasłonięty krzyż. Jest to zwyczaj, dzięki któremu odczuwamy zaproszenie do ponownego, osobistego i pogłębionego odkrywania jego tajemnicy. Krzyż zostanie odsłonięty uroczyście w Wielki Piątek.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. We wtorek zapraszamy na Adorację Krzyża. Rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do godziny 20.20. W tym tygodniu poznamy postać św. Jana Apostoła. Adorację poprowadzą klerycy z naszego seminarium i duszpasterstwo akademickie DA Karmel. W przerwie między Mszą św. o 18.00 a rozpoczęciem Adoracji, będzie można napić się ciepłej herbaty w sali św. Anny.

3. Duszpasterstwa Akademickie Miasta Krakowa zapraszają na Centralną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa, która odbędzie się dzisiaj (7 kwietnia). Początek o godz. 20.30 przed Kościołem Uniwersyteckim św. Anny w Krakowie. Zakończenie pod Oknem Papieskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski.

4. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, odbędzie się na Mszy św. o godz. 9.30 i rozpocznie się przed kościołem. Palmy oraz baranki wielkanocne „Caritas” można nabywać w naszej księgarni.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.