6 Niedziela Zwykła – 11 II 2018

1. W środę, 14 lutego serdecznie zapraszamy na piąty dzień Wielkiej Nowenny przed uroczystością św. Józefa, Patrona miasta Krakowa.

2. W najbliższą środę 14 lutego przypada Popielec. Od posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post, czterdziestodniową wędrówkę osobistej pokuty i nawrócenia. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane jak w dzień powszedni. Dodatkowa o godz. 11.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

3. Wielki Post to także czas rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane będzie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w czwartek 15 lutego po Mszy św. o godz. 18.00. We wtorek będzie adoracja Krzyża o godz. 00. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Gorzkie Żale będą odprawiane o godz. 17.00.

4. Dzisiaj 11 lutego o godz. 15.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Uroczystość rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, a Mszy św. dla chorych przewodniczyć będzie metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.