7 Niedziela Zwykła – 24 II 2019

1. W środę, 27 lutego serdecznie zapraszamy na siódmy dzień Nowenny przed uroczystością św. Józefa, Patrona miasta Krakowa.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy o 17.45 nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do czwartku /tj. do 28 lutego/ na furcie klasztornej.

3. Z radością informujemy, że w sobotę 2 marca w naszym klasztornym kościele w Czernej na Mszy św. o godz. 11.00 brat Piotr Zerzucha przyjmie z rąk księdza biskupa Damiana Muskusa święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji naszego współbrata.

4. W nowym numerze „Głosu Karmelu” przeczytacie o kolejnym kroku na drodze modlitwy. To odkrycie, że Bóg zamieszkuje serce każdego człowieka, że towarzyszy nam w każdej codziennej czynności. Jest ukryty i dyskretny, ponieważ czeka na naszą wiarę i wolną decyzję. Jak zwykle znajdziecie testy znajomych wam ojców i braci, którzy komentują słowo Boże i w ciekawy sposób opisują wydarzenia z naszych karmelitańskich podwórek. Zapraszamy do lektury nowego, marcowo-kwietniowego numeru. Można go nabyć  przy wejściu do kościoła lub zakrystii, a w ciągu tygodnia w księgarni.

5. Działająca przy naszej parafii wspólnota neokatechumenalna zaprasza na cykl katechez, które będą się odbywać w środy i piątki po Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja, a w kolejnych tygodniach w sali w piwnicach przy ul. Kopernika 9. Katechezy rozpoczęły się 20 lutego i potrwają do 3 kwietnia.

6. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie ul. Topolowa 22 przyjmuje zapisy do kl. I i Oddziału Przedszkolnego dla pięciolatków i sześciolatków na rok szkolny 2019/2020 codziennie w godzinach 7:00-14:30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 02.2019 r. o godz. 16.30.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.