Adwentowy koncert organowy

W niedzielę 8 grudnia br. Karmelici Bosi zapraszają na koncert inauguracyjny II edycji cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Koncert odbędzie się o godz. 19:30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rakowickiej 18. Wystąpi międzynarodowej sławy organista i uczony w zakresie muzyki i budownictwa organowego, dr hab. Krzysztof Urbaniak, profesor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W programie przedstawi utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz kompozytorów epoki romantyzmu o tematyce adwentowej. Nie zabraknie również autorskich improwizacji.

Jak zakłada idea cyklu, po koncercie odbędzie się spotkanie z zaproszonym artystą.

Koncert niniejszy otwiera drugą edycję „Karmelitańskich Spotkań z Muzyką Organową”, nad którymi honorowy patronat sprawuje ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Cykl obejmuje siedem koncertów w ciągu roku odbywających się w różnych okresach liturgicznych, przy okazji ważnych dla zakonu karmelitów bosych świąt i uroczystości. Celem przedsięwzięcia jest promocja religijnej muzyki organowej i organowo-kameralnej także poprzez komentarz słowny i możliwość bezpośredniego spotkania z wykonawcami.

Obecną edycję organizatorzy postanowili poszerzyć o koncert w XVII-wiecznym karmelitańskim klasztorze w Czernej koło Krzeszowic. Wystąpi organista krakowskiego klasztoru i pomysłodawca „Karmelitańskich Spotkań z Muzyką Organową”, Tomasz Soczek. Wstęp na każdy koncert jest wolny.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.