Czwarta Niedziela Adwentu

1.Od poniedziałku rozpoczynamy całodzienny dyżur spowiedzi. To okazja, aby w dogodnej godzinie dnia pojednać się z Bogiem i z drugim człowiekiem przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Będziemy spowiadać od godziny 6.30 do godziny 18.15 w kaplicach Matki Bożej Bolesnej i Dzieciątka Jezus z tyłu kościoła. W wigilię spowiadamy do godziny 14.00.

2.Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystych Mszach świętych, które 25, 26 i 27 grudnia będą odprawiane według porządku niedzielnego. Pasterka jak zwykle o północy. Starszych, chorych i słabych zapraszamy na Msze święte w dzień, abyśmy nie przekroczyli limitu uczestników.

3.Opłatki i świece caritas na stół wigilijny oraz kalendarz szkaplerzny na 2021 rok można nabyć przy furcie klasztornej.

4.Zachęcamy, aby przy wigilijnym stole dopełnić chrześcijańskiego zwyczaju, czytając fragment z Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnie modląc się do Boga o wszelkie błogosławieństwo i łaskę na kolejny rok dla rodziny, bliskich, przyjaciół i naszej ojczyzny. 

5.W niedzielę 27 grudnia zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy w ramach naszego cyklu „Karmelitańskiego Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi duet artystów: Władysław Szymański i Stanisław Dziewior, którzy zaprezentują repertuar na trąbkę i organy. Z uwagi na obecne obostrzenia sanitarne, koncert odbędzie się bez publiczności, natomiast będzie na żywo transmitowany w Internecie na kanale „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Początek transmisji o godz. 20:00. Link do transmisji na plakatach oraz na stronie klasztoru rakowicka18.pl i stronie festiwalu na portalu Facebook.

6. Ojciec Święty Franciszek ogłosił rok świętego Józefa. Dla naszej rodziny karmelitańskiej i naszej świątyni jest to wyjątkowa wiadomość. Św. Józef jest w historii kościoła patronem spraw trudnych, zarządcą dóbr duchowych i materialnych, towarzyszem dobrej śmierci, opiekunem Maryi i Jezusa, a w naszej tradycji jest czczony również jako nauczyciel modlitwy. Wykorzystajmy ten rok łaski, aby prosić św. Józefa o pomoc przed obrazem, przed którym ponad 400 lat temu krakowianie prosili oblubieńca Maryi o wstawiennictwo i opiekę nad pogrążonym w chorobie i wojnie miastem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.