Druga Niedziela Adwentu

1. Od dzisiaj można włączyć się w nową akcję przygotowaną przez działającą przy naszej parafii św. Mikołaja Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich – Złote Kule św. Mikołaja. Akcja polega na dobrowolnej pomocy materialnej instytucjom dobroczynnym wspomagającym niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła można zabrać złotą kulę   z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Więcej o akcji na plakatach i w biuletynie parafialnym.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w roratach na żywo lub za pośrednictwem transmisji internetowej.   

4. Zapraszamy na wigilię i uroczystość patronki naszego kościoła, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. W poniedziałek i we wtorek, 7 i 8 grudnia o godzinie 18.00 zgromadzimy się na uroczystej liturgii, prosząc Niepokalaną o pokój i zdrowie dla nas, naszych bliskich i całego świata. Uroczystą Mszę świętą odpustową 8 grudnia poprowadzi opat Tyniecki, ojciec Szymon Hiżycki OSB.

5. We wtorek 8 grudnia zapraszamy na koncert adwentowy w ramach naszego cyklu „Karmelitańskiego Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpią sopranistka Aldona Bartnik oraz organista Michał Markuszewski. Z uwagi na obecne obostrzenia sanitarne, koncert odbędzie się bez publiczności, natomiast będzie na żywo transmitowany w Internecie na kanale „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Początek transmisji o godz. 20:00. Link do transmisji na plakatach oraz na stronie klasztoru rakowicka18.pl i stronie festiwalu na portalu Facebook.

6. Już dzisiaj zapraszamy rózniweż na uroczość św. Jana od Krzyża, współfundatora karmelitów bosych, mistyka i doktora Kościoła. Uroczystej mszy świętej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ojciec Piotr Jackowski. Serdecznie zapraszamy na eucharystię i jej internetową transmisję.  

7. Opłatki i świece caritas na stół wigilijny można nabyć przy furcie klasztornej. W zakrystii do nabycia kalendarz szkaplerzny na zbliżający się 2021 rok.

[divider height=”30″]

18 komentarzy

 1. Pingback: 3pounded
 2. custom essay services
  [url=”https://bestessaysden.com”]help with writing college essays[/url]
  best online essay writing services

 3. essay writing services for cheap
  [url=”https://cheapessaywritingservice1.com”]expository essay help[/url]
  custom essay writer

 4. best online essay writing service
  [url=”https://customs-essays-writing.org”]cheap essay services[/url]
  what should i write my essay on

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.