Grupa Medytacyjna Kerit


K ERIT to nazwa potoku po wschodniej stronie Jordanu, nad którym po zapowiedzeniu suszy izraelskiemu królowi Achabowi ukrył się prorok Eliasz i gdzie karmiony był przez kruki (1 Krl 17, 3-7). Środki działania i cele grupy są oparte na słowach, które Bóg skierował do Eliasza.

Spotkania duszpasterstwa KERIT odbywają się co tydzień w środę o godzinie 19.00 przy klasztorze Karmelitów Bosych w Krakowie. Jesteśmy grupą, która pragnie żyć duchowością karmelitańską i kroczyć drogą duchową według wskazówek św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża. Jak prorok Eliasz, spotykamy się przy potoku Kerit, aby tam sam Bóg karmił nas swoim Słowem.

W pierwszą środę miesiąca spotykamy się na wspólnej Eucharystii. W drugą środę miesiąca przeżywamy adorację Najświętszego Sakramentu. W trzecią środę miesiąca podczas spotkania wspólnie rozważamy Słowo Boże oraz mamy okazję poznać myśl świętych Karmelu (aktualnie spotykamy się ze św. Janem od Krzyża i jego Pieśnią duchową). W ostatnią środę miesiąca jest czas na konferencję (aktualnie tematem konferencji jest Księga Psalmów).

Naszym duszpasterzem jest o. Bartłomiej Kucharski OCD, któremu pomaga br. Marcin Fizia OCD.