Karmelitański koncert organowy

We wtorek 16 lipca 2019 r. w klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 przeżywać będziemy doroczną uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej) – głównej Patronki Zakonu. Z tej okazji o godz. 19.00 zapraszamy na piąty już koncert w ramach Festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”, który swym honorowym patronatem objął  Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Za kontuarem zasiądzie Jakub Garbacz – pierwszy organista Archikatedry Łódzkiej. Zapowiadający się niezwykle interesująco program koncertu obejmie przekrój epok od baroku aż po współczesność. Zabrzmią utwory m.in. Dietericha Buxtehudego, Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, a także efektowne Rondo alla celtica współczesnego niemieckiego organisty i kompozytora Hans-André Stamma.

Tak jak po każdym z poprzednich, także po tym koncercie odbędzie się spotkanie z zaproszonym artystą, który, działalności koncertowej i liturgicznej specjalizuje się w realizacji dźwięku i prowadzi własne studio nagraniowe.

Kolejny koncert w sezonie wakacyjnym odbędzie się 15 sierpnia. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.