Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową

W niedzielę 16 sierpnia 2020 r. krakowscy Karmelici Bosi zapraszają na organowo-kameralny koncert maryjny w ramach II edycji cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”.

Wystąpi duet znakomitych artystów: wybitny polski organista, klawesynista, dyrygent i znawca muzyki dawnej – prof. Marek Toporowski oraz muzyk i teolog dr Marek Skrukwa, który zagra na violi da gamba. Koncert odbędzie się o godz. 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rakowickiej 18.

W repertuarze znajdzie się renesansowa i barokowa muzyka Francji i Hiszpanii, a więc repertuar nieczęsto pojawiający się na koncertach. Obok solowych utworów organowych hiszpańskich mistrzów, jak Juan Cabanilles, Antonio de Cabezón i Correa di Arauxo, usłyszymy kompozycje Diego Ortiza na violę da gamba i klawesyn, a także solowe kompozycje gambowe Marin Maraisa.

„Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową” to całoroczny cykl koncertów nawiązujących treścią do porządku roku liturgicznego i przypadających w terminach koncertów uroczystości. Niniejszy koncert, prócz akcentów maryjnych, w całości nawiązuje w swym programie do czasów św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża. Po koncercie odbędzie się tradycyjne spotkanie z zaproszonymi Artystami.

Festiwal finansowany jest z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy objął ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita krakowski.

[divider height=”30″]

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.