Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową

W niedzielę 27 grudnia krakowscy Karmelici Bosi zapraszają na koncert bożonarodzeniowy w ramach III edycji cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi duet artystów: organista Władysław Szymański oraz trębacz Stanisław Dziewior. 

Koncert odbędzie się w formie transmisji live w serwisie YouTube na kanale Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową (link: https://www.youtube.com/channel/UCUBz54dyGLqis-Wz5fdD22Q). Początek transmisji o godzinie 20:00.

Artyści zaprezentują utwory na trąbkę i organy, m.in. bachowski chorał „Jesus bleibet meine” czy słynne preludium z Te Deum M.-A. Charpentiera. Wśród utworów organowych dominować będzie repertuar tzw. francuskiego symfonizmu. Szczególnym polskim akcentem będzie kompozycja reprezentanta tego nurtu, Alexandre’a Guilmanta – wariacje na temat kolędy „W żłobie leży”.

Po koncercie zapraszamy na tradycyjne spotkanie z artystami, które odbędzie się w formie wywiadu z możliwością zadawania pytań na czacie.

Patronat honorowy nad cyklem sprawuje ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Koncert realizowany jest jako część zadania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.