Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na koncert maryjny w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”.

 Wystąpi światowej sławy organista i improwizator, prof. Tomasz Adam Nowak z Detmold w Niemczech. W programie koncertu znajdą się przede wszystkim improwizacje organowe na tematy pieśni maryjnych, a także inspirowane tą tematyką utwory mistrzów od renesansu do XX wieku. Po koncercie zapraszamy na tradycyjne spotkanie z Artystą w Sali św. Anny na temat „Improwizacja jako praktyka organisty liturgicznego i organisty koncertującego”.

„Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową” to całoroczny cykl koncertów organowych i organowo-kameralnych związany programowo z kalendarzem liturgicznym i obchodzonymi w naszym Zakonie uroczystościami. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Jego Ekscelencja ks. Abp Marek Jędraszewski oraz Pani Marszałek Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Partnerem jest Karmelitański Instytut Duchowości, patronat medialny sprawują: Radio Plus Kraków, Tygodnik katolicki „Niedziela”, „Gość krakowski” oraz portale deon.pl i karmel.pl.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.