Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową on-line

Wraz z rozpoczęciem adwentu rusza trzecia już edycja „Karmelitańskich Spotkania z Muzyką Organową” – cyklu koncertów organowo-kameralnych u krakowskich Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18.

We wtorek 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odbędzie się koncert adwentowy w wykonaniu wybitnej sopranistki Aldony Bartnik mieszkającej na co dzień w Holandii oraz znakomitego organisty i improwizatora Michała Markuszewskiego – wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Inaczej niż dotychczas, koncert odbędzie się w formie transmisji live w serwisie YouTube na kanale Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCUBz54dyGLqis-Wz5fdD22Q. Początek transmisji o godz. 20:00.

W programie znajdą się barokowe arcydzieła wokalne, szczególnie chętnie wykonywane przez Aldonę Bartnik; część organową Michał Markuszewski wypełni utworami o tematyce adwentowej oraz improwizacjami.

Zgodnie z formułą „Karmelitańskich Spotkań…”, również  po tym koncercie odbędzie się spotkanie z Artystami – tym razem w formie transmitowanego wywiadu z możliwością zadawanie pytań na czacie.

Koncert jest częścią zadania realizowanego w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat nad cyklem objął ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita krakowski. 

Szczegółowe informacje na stronie Facebook Festiwalu: https://www.facebook.com/karmel.organy/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.