Koncert wielkopostny muzyki organowej

We czwartek, 19 marca br., w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca, krakowscy Karmelici Bosi zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Koncert odbędzie się o godz. 19:30 po uroczystej Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rakowickiej 18.

Tym razem wystąpi duet znakomitych krakowskich artystów: organista Michał Białko oraz skrzypek Marek Polański. Koncert połączony będzie z promocją najnowszej ich płyty zawierającej antologię kompozycji na skrzypce i organy Josefa Gabriela Rheinbergera, zarejestrowanej na zabytkowych organach firmy Rieger znajdujących się właśnie w karmelitańskiej świątyni.

Na program koncertu złożą się, poza wybranymi utworami Rheinbergera, solowe kompozycje organowe i skrzypcowe, a także słynna Chaconne g-moll Tomaso Vitalego.

Jest to już drugi koncert organizowany w ramach II edycji „Karmelitańskich Spotkań z Muzyką Organową” – cyklu, który zakłada wprowadzenie słuchacza w sakralną muzykę organową i organowo-kameralną konkretnego okresu liturgicznego – tym razem w refleksyjny charakter Wielkiego Postu.

[divider height=”30″]

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.