Muzycznie dotknięci PIĘKNEM Boga

Święci Karmelu przemówili muzyką na 450-te urodziny BOSYCH. Wyśpiewane zostały poezje św. Teresy od Jezusa, św. Jana od Krzyża, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. A to wszystko za sprawą PRZYJACIÓŁ Karmelu. Tak tych, którzy zasiedli za instrumentami i użyczyli swoich głosów, jak i tych, którzy słuchając potwierdzili swoją obecnością potrzebę Boga, dotykającego ludzkich tęsknot poprze piękno poezji i muzyki.

Dziękuję moim muzycznym i życiowym Przyjaciołom: Ewie Urydze, Grzegorzowi Dowigialle i Pawłowi Gorczycy. To dzięki Wam udało się kolejny raz stworzyć koncert w klimacie mistyki karmelitańskiej: uczącej prostoty życia i dlatego tak wymagającej.

Dziękuję moim Współbraciom, którzy pomogli mi przygotować to urodzinowe spotkanie muzyczne.

Podczas koncertu pojawiły się prezentacje przybliżające historię, okoliczności i miejsce powstania KARMELITÓW BOSYCH, czyli Duruelo. Zwieńczeniem całości była premierowa projekcja jubileuszowego wideoklipu pt. „Duruelo – skromny początek, wielkie dzieło”. Ale o tym niezwykłym projekcje napiszę w następnym newsie.

o. Mariusz Wójtowicz OCD

fot. o. Jerzy Gogola OCD

[divider height=”30″]

One comment

  1. I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.