Niedziela Palmowa – 25 III 2018

1. W trosce o głębokie wypływające z wiary przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

2. We wtorek zapraszamy na Adorację Krzyża do naszego kościoła. Adoracja rozpocznie się o godzinie 19.00 konferencją pod tytułem:Praktyka modlitwy – tylko decyzje zmieniają życie. Następnie po konferencji nastąpi adoracja Krzyża, która potrwa do godziny 20.20.

3. Święte Triduum Paschalne rozpoczyna Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Jezusa Eucharystycznego w tzw. „ciemnicy” będzie trwała do godz. 22.00.

4. W Wielki Piątek Ciemna Jutrznia o godz. 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia na Cześć Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Jezusa Eucharystycznego umęczonego dla nas i złożonego do grobu będzie trwała do godz. 24.00. Po nabożeństwie, na czas trwającej w kościele adoracji, będzie otwarte wejście od strony Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

5. W Wielką Sobotę adoracja Jezusa Eucharystycznego od godz. 6.00; Ciemna Jutrznia o godz. 7.00. Święcenie pokarmów od godz. 8.00 do 17.00 w sali św. Anny. Zgodnie z naszą polską tradycją zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do Wigilii Paschalnej. O godz. 20.00 w Wielką Sobotę rozpoczniemy celebrację Wigilii Paschalnej a zakończymy procesją obwieszczającą Zwycięstwo Chrystusa nad złem i śmiercią i wejdziemy w uroczysty obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które są najważniejszym wydarzeniem naszej wiary. Prosimy przynieść ze sobą świece.

6. W Wielką Niedzielę Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz.:  8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

7. W Wielka Sobotę przy okazji święceń pokarmów Stowarzyszenie Charytatywne św. Rafała Kalinowskiego będzie zbierać produkty spożywcze, ( jak mąka, ryż, cukier, itp.) oraz ofiary pieniężne na wsparcie tych, którym brakuje środków do radosnego przezywania świąt.

[divider height=”30″]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.