Niedziela Świętej Rodziny – 30 XII 2018

1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Dziękując Bogu za piękno i wzór życia św. Rodziny prośmy o błogosławieństwo dla naszych rodzin i wspólnot.

2. W noc Sylwestrową 31 grudnia – na Mszę św. o północy – zapraszają siostry Karmelitanki Bose przy ul. Kopernika.

3. We wtorek, 1 stycznia – przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy o 17.45 nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 4 stycznia udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Informacje i adresy chorych można zgłaszać do najbliższego czwartku /tj. do 3 stycznia/ na furcie klasztornej.

5. W niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwane Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło.

6. W niedzielę, 6 stycznia, zapraszamy na Drugi Koncert w ramach naszego Festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi wybitny tenor, Krzysztof Michalski, a na organach towarzyszyć mu będzie nasz pan organista, Tomasz Soczek. W programie znajdą się utwory o tematyce bożonarodzeniowej oraz najpiękniejsze kolędy. Po koncercie zapraszamy na spotkanie z wykonawcami. Wstęp jest wolny, szczegóły na plakatach.

7. W okresie świątecznym do 6 stycznia nie będzie spowiedzi od 15.00. Spowiadamy tylko podczas Mszy św.

[divider height=”30″]

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.