Ogłoszenia 12 czerwca 2022

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  1. W poniedziałek 13 czerwca o godz. 16.00 naszą parafię św. Mikołaja nawiedzi ikona Świętej Rodziny. To szczególny czas modlitwy w intencji naszych rodzin i wspólnot. W programie: Nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.15 modlitwą różańcową. Bezpośrednio po niej o godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca, zakończona procesją wokół kościoła. Czuwanie modlitewne przy Ikonie do godz. 24.00. We wtorek możliwość indywidualnej modlitwy przy Ikonie do godz. 15.00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego, która zakończy peregrynację. Szczegóły na plakatach i w biuletynie parafialnym. Nasza wspólnota karmelitańska wraz ze środowiskami związanymi z karmelem czuwa przed ikoną w godz. 23.00-24.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Msze Święte w tym dniu w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. Parafialne obchody tej uroczystości  rozpoczną się Mszą Świętą w kościele pw. św. Mikołaja o godz. 15.00, następnie wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
  1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym sanktuarium codziennie o godz. 17.30.
  1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy, kapłan franciszkański doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych. We wtorek 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau. W piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski. zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
  1. Wszystkich Przyjaciół Misji Karmelitańskich zapraszamy na zakończenie Jubileuszu 50-lecia Misji Karmelitańskich do Łagiewnik. Msza św. 18 czerwca o godzinie 12.00 w Łagiewnikach.
  1. Zapraszamy do lektury Głosu Karmelu oraz najnowszej Książki-monografii „Klasztor na szóstym peronie”. Autor o. Jerzy Zieliński pozbierał nie tylko dokumenty znane już historykom i publicystom, ale również anegdoty z prywatnych zapisków i kronik. Dołączył niepublikowane dotąd fotografie. Dzieje wspólnoty zostały sportretowane jako mikrohistoria całej dwudziestowiecznej Rzeczpospolitej. Książkę można nabyć na furcie klasztornej.