Ogłoszenia 11 grudnia 2022

 1. Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
 2. Wspominamy we wtorek 13 XII 41 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego tragicznego czasu.
 3. W środę 14 grudnia, w Karmelu obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża; reformatora naszego Zakonu, jednego z największych misty­ków i teologów duchowości. Uroczystość poprzedzi triduum, które rozpoczyna się dziś Mszą św. o godz. 11.00, w poniedziałek i wtorek Msza św. kolejnego dnia triduum o godz. 18.00. Uroczystej środowej Eucharystii  o godz. 18.00 będzie przewodniczył o. Paweł Klimczak – Przeor klasztoru Dominikanów.
 4. W piątek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
 5. 17 grudnia przypadnie 86 rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 6. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które odbywają się w dni powszednie
  o godz. 18.00.
 7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus, są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
 8. Zapraszamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 na Adoracje NS prowadzone przez grupy duszpastersterskie.
 9. Spowiedź w naszym Sanktuarium przed każdą Mszą św. oraz od poniedziałku do piątku podczas adoracji NS – od 15.00 do 18.00.
 10. Na furcie klasztornej można nabyć: świece CARITAS i opłatki wigilijne.
 11. Dobiegają końca prace renowacyjne Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.

__________________

 1.  Przypominamy możliwości włączenia się w trzecią edycję akcji przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich z Kościoła św. Mikołaja w Krakowie  – „Złote Kule św. Mikołaja”. W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki – Martynkę i Milenkę chore na bardzo ciężką, nieuleczalną i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem naszej akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Opiekę zapewnią wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze krakowskiego Hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w środku kościoła. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje w jaki sposób możemy pomóc. Złotą kulę zawieśmy na świątecznej choince w domu jako znak dobrego uczynku adwentowego. Więcej o akcji na plakatach i opisie w skrzyni.
 2.  W grudniu rozpoczyna się druga edycja: „Tepeyac – Pielgrzymki Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu”. Składa się ona z trzech pielgrzymek, które będą się odbywać w niedziele: 11 grudnia 2022 roku, 15 stycznia i 12 lutego 2023 roku. Każda z nich zaczynać się będzie o godzinie 12 30 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa na ul. Rakowickiej 18 w Krakowie. Po niej nastąpi przejście do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Płaszowie, gdzie zakończy się krótkim nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter, przejdziemy ją w milczeniu. Serdecznie zapraszamy.
 3. W nowym roku kalendarzowym 2023, od 01stycznia w naszym sanktuarium nie będzie już w niedzielę Mszy św. o godz. 8:00; a Msza św. z godziny 9:30 będzie przesunięta
  na godz. 9:00.