Ogłoszenia 12 grudnia

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji. 13 i 14 grudnia zapraszamy na wigilię i uroczystość świętego Jana od Krzyża, doktora Kościoła i mistyka, współpracownika świętej Teresy w dziele reformy Karmelu. Uroczystej mszy świętej 14 grudnia będzie przewodniczył i wygłosi kazanie o. Paweł Urbańczyk, redaktor naczelny „Głosu Karmelu”.
  2. 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, przygotowującą nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Rozważania nowennowe w trakcie mszy świętych wieczornych poprowadzi o. Bartłomiej Kucharski.
  3. Roraty czyli Msze święte ku czci NMP odprawiamy w naszym sanktuarium od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, a w sobotę o godzinie 6:30; zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów lub świec.
  4. W przyszłą niedzielę zaczynają się rekolekcje adwentowe Duszpasterstwa Akademickiego Karmel: katechezy rekolekcyjne wygłosi br. diakon Mirosław Gromadzki. Szczegóły w gablocie.
  5. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej, aby nie przekładać tego ważnego sakramentu na ostatni moment. Spowiadamy od poniedziałku do piątku od godziny 15:00 oraz przed każdą mszą świętą.
  6. Na furcie klasztornej i w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz adwentowe świece caritas na stół wigilijny.