Ogłoszenia 12 marca 2023

1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach. Gorzkie Żale odbywają się w niedzielę o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa – w piątek po wieczornej Mszy św.

2. Spowiedź w naszym sanktuarium jest możliwa przed każdą Mszą św., oraz od poniedziałku do piątku podczas adoracji Najśw. Sakramentu, od godz. 15.00 do 18.00.

3. W środę o 18.00 zapraszamy ostatni dzień Wielkiej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Zachęcamy do składania intencji na Mszę św. zbiorową oraz do przedstawiania św. Józefowi próśb i podziękowań przed jego obrazem. Są one odczytywane w każdą środę po wieczornej Mszy św.

4. Już teraz zapraszamy również na uroczystość św. Józefa, która w tym roku wypada w poniedziałek 20 marca. Uroczystą Eucharystię o godz. 18.00 odprawi bp Damian Muskus. Dodatkowa Msza św. zostanie również odprawiona o godz. 11.00.

5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.

6. Zapraszamy na Adoracje Najśw. Sakramentu prowadzone w tygodniu po Mszy św. o 18.00 przez grupy duszpasterskie. W poniedziałek – Świecki Zakon Karmelitów Bosych, we wtorek – DA Karmel, w środę – grupa modlitewna Kerit, w czwartek – duszpasterstwo absolwentów Karmel+, a w piątek – grupa charyzmatyczna Miram.

7. Dzieło Pomocy św. o. Pio dziękuje za ofiary złożone podczas zbiórki na rzecz osób bezdomnych w naszym sanktuarium i informuje, że zebrano 5 978 zł, 90 gr.

8. 12 lutego zakończyła się II edycja Pielgrzymki Wynagradzającej „Tepeyac”. Pątnicy złożyli ofiary na osiem Mszy św. w intencji świętości kapłanów. Cztery z nich odbędą się w naszym sanktuarium: 11 czerwca o godz 11:00; 2 lipca o godz 18:00; 24 września o godz. 11:00; 15 października o godz 11:00. W maju odbędzie się Msza św. w intencji pielgrzymów, termin zostanie podany w późniejszym czasie. Zostanie również opublikowany na Facebooku na stronie Pielgrzymka Wynagradzająca, gdzie będzie można przeczytać o innych wydarzeniach tej organizacji.

9. Krakowska Kuria Archidiecezjalna opublikowała odpowiedź na pojawiające się w mediach zarzuty dotyczące działań Jana Pawła II jako biskupa krakowskiego w sprawie nadużyć seksualnych w Kościele. Jest dostępna w formie drukowanej z tyłu Kościoła oraz na stronie Archidiecezji. Zapraszamy również na czuwanie pod oknem papieskim, które odbędzie się 2 kwietnia o godz. 20:00.