Ogłoszenia 13 listopada 2022

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Obchodzimy dziś także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  2. Jutro w naszym zakonie przypada wspomnienie Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, a we wtorek 15 XI Wszystkich Wiernych zmarłych Naszego Zakonu.
  3. W tym tygodniu wspominamy: We czwartek 17 XI – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę. W piątek 18 XI – bł. Karolinę Kózkównę dziewicę i męczennicę; zginęła, broniąc swojej godności i czystości. W sobotę 19 XI – bł. Salomeę, zakonnicę.
  4. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane: Msze święte w niedzielę – o godz. 6.30, od poniedziałku do soboty o godz. 18.00); koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00; oraz  modlitwa różańcowa przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:15 z wyczytywaniem imion.
  5. W sobotę 19 XI trzech naszych braci przyjmie święcenia diakonatu z rąk ks. bp Damiana Muskusa. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 11.00.
  6. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem.
  7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus, są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
  8. Zapraszamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 na Adoracje NS prowadzone przez grupy duszpastersterskie.
  9. Spowiedź w naszym Sanktuarium przed każdą Mszą św. i od poniedziałku do piątku podczas adoracji NS – od 15.00 do 18.00.
  10. Dobiegają końca prace renowacyjne Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.

_________________________________________________

Ważne ogłoszenie:

W nowym roku kalendarzowym 2023, od 01stycznia w naszym sanktuarium nie będzie już w niedzielę Mszy św. o godz. 8:00; a Msza św. z godziny 9:30 będzie przesunięta na
godz. 9:00.