Ogłoszenia 14 marca

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare czyli radości. Kolor szat przypomina za słowami proroka Izajasza, że wydarzenia zbawczą są już blisko, Jezus zmierza do świętego miasta, aby oddać swoje życie, odkupić człowieka i zmartwychwstać.

2. Zapraszamy na Triduum przed uroczystością świętego Józefa i nadania tytułu sanktuarium naszej świątyni. Codziennie o godzinie 18:00 będzie sprawowana eucharystia przez zaproszonego kapłana: 16 marca przez ks. Pawła Gawrona, dziekana naszego dekanatu; 17 marca przez ks. Józefa Gubałę, proboszcza naszej parafii, a 18 marca przez prowincjała Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ojca Piotra Jackowskiego. W sobotę i w niedzielę po uroczystości ojciec Józef Kucharczyk, delegat prowincjalny na Ukrainie, wyrazi nasze wspólne dziękczynienie za dar sanktuarium, głosząc kazania o świętym patronie naszego miasta. Będzie to również okazja, aby wesprzeć inicjatywy przy naszym sanktuarium maryjnym w Berdyczowie.

3. Po uroczystej Mszy świętej 19 marca, której będzie przewodniczył abp. Marek Jędraszewski, zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi Chór DOMINANTA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod dyrekcją Małgorzaty Langer-Król oraz organista klasztoru – Tomasz Soczek. W programie znajdą się utwory chóralne i organowe o tematyce wielkopostnej. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej klasztoru oraz na portalu Facebook.

4. W piątek Droga Krzyżowa wyjątkowo o godzinie 17:00.

5. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowym wiosenno-letnim numerem Głosu Karmelu. Liczne artykuły przybliżają nam sposób, w jaki święci karmelitańscy naśladowani Maryję w swoim życiu. W numerze ponadto obszerny artykuł na temat 50-lecia naszych misji karmelitańskich w Afryce oraz materiał poświęcony postaci nowej błogosławionej karmelitance bosej z Paragwaju, nazywanej Jaśminem Karmelu. Nowy numer jak i materiały ze świętym Józefem do nabycia po Mszy w kruchcie kościoła.