Ogłoszenia 16 maja

  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w polskiej tradycji nazywana Zielonymi Świątkami. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą wigilijną w sobotę o godzinie 18.00 oraz krótkie modlitewne czuwanie po mszy: w programie śpiew Akatystu, konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.
  2. Nasza karmelitańska posługa w sanktuarium świętego Józefa ma podwójny wymiar: sakramentalny i formacyjny. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na dyżur spowiedzi, adorację Najświętszego Sakramentu, wspólnotową Eucharystię, a po niej modlitwę w ciszy, animowaną przez nasze grupy duszpasterskie. Dzień w naszym sanktuarium rozpoczynamy od Eucharystii przy ołtarzu świętego Józefa, gdzie oddajemy temu wielkiemu Patronowi naszego miasta wszystkich potrzebujących. W każdą środę wieczorem uroczyście przedstawiamy prośby, które składacie do skarbony. W ramach pogłębiania formacji chrześcijańskiej do relacji z Bogiem Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza na dedykowane dni skupienia i kursoryczne wykłady, prowadzone przez specjalistów z teologii, filozofii czy psychologii. Czwartki w naszym sanktuarium dedykujemy świętej Teresie od Dzieciątka Jezus, wielkiej czcicielce św. Józefa oraz uczennicy św. Jana od Krzyża: zapraszamy na Mszę oraz modlitwę przed ołtarzem św. Teresy w intencjach bliskich jej sercu – Kościoła, kapłanów, misjonarzy, dzieci i młodzieży.
  3. Przyszłoroczną edycję naszego cyklu koncertów „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową” zgłosiliśmy jako zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zagłosować na nasz projekt można zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie –  poprzez wypełnienie karty głosowania i wrzucenie do urny z tyłu kościoła. Dziękujemy za każdy oddany głos.