Ogłoszenia 16 stycznia

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata, a w piątek świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  2. 19 stycznia rozpoczynamy Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Co tydzień rozważania prowadzić będzie wyznaczony kapłan naszego dekanatu, aż do 19 marca, kiedy uroczystej mszy świętej o godzinie 18:00 będzie przewodniczył ks. bp. Robert Chrząszcz. Wielka Nowenna jest okazją do pogłębiania znajomości świętego Józefa oraz do powierzenia Bogu trudnych straw rodzinnych i materialnych. W najbliższą środę kazanie wygłosi proboszcz naszej parafii, ks. Józef Gubała.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą kwestować siostry albertynki i wolontariusze Fundacji „Po pierwsze Człowiek”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont budynku, w którym prowadzone są mieszkania treningowe dla kobiet wychodzących z bezdomności – zwłaszcza samotnych matek oraz darmowa jadłodajnia dla osób potrzebujących w Krakowie.
  4. Parafia św. Mikołaja serdecznie zaprasza do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. dra Rafała Szczurowskiego z historii chrześcijaństwa. Najbliższy wykład zatytułowany: „Kolęda po staropolsku” odbędzie się w piątek 21 stycznia o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce przy ul. Kopernika 9. Wstęp wolny. Szczegóły ma plakacie.
  5. Powoli dobiega końca pierwszy etap renowacji kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej: ściany zostały oczyszczone, polichromia zrekonstruowana i uzupełniona. Drugim etapem będzie renowacja ołtarza i jego wyposażenia w pracowni Rearte  w Krzeszowicach. Drewniany ołtarz został zakupiony za fundusze Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w 1911 roku w firmie Ferdynanda Stüflessera w Gröden, w Tyrolu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. Mamy nadzieję, że dzięki waszym ofiarom kaplica odzyska swoje naturalne piękno i pozwoli przywrócić kult Matki Miłosierdzia, Pani Ostrobramskiej i Szkaplerznej.