Ogłoszenia 18 grudnia 2022

 1. To już ostatnia – 4 niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w Roratach, które odbywają się w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. Spowiedź w naszym sanktuarium od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św. oraz podczas adoracji NS – od 15.00 do 18.00.; we czwartek i piątek spowiadamy cały dzień od 6.30 do 18.30.
 3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź będzie trwała jedynie do godziny 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Przeżyjmy godnie to spotkanie modląc się wspólnie (także za bliskich zmarłych), słuchając Bożego Słowa, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.
 4. Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 24.00 Zostanie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Wierni, którzy przyjmą podczas Pasterki Komunię świętą, mogą w dzień Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.
 5. Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. W ten dzień nie ma spowiedzi.
 6. W Poniedziałek 26 XII przypada Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu będzie tradycyjnie czytany list rektora UJPII w Krakowie i zbierane ofiary na nasze seminarium.
 7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus, są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
 8. Zapraszamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 na Adoracje NS prowadzone przez grupy duszpastersterskie.
 9. Na furcie klasztornej można nabyć: świece CARITAS i opłatki wigilijne.

________________

 1. Dobiegają końca prace renowacyjne Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie.
 2. Przypominamy, że w nowym roku kalendarzowym 2023, od 01stycznia w naszym sanktuarium nie będzie już w niedzielę Mszy św. o godz. 8:00; a Msza św. z godziny 9:30 będzie  przesunięta na godz. 9:00.

Dziś Po Mszy św. można wziąć udział w kiermaszu organizowanym przez naszch braci na formacji początkowej. Dochód z tej inicjatywy będzie przeznaczony na ich kształcenie.