Ogłoszenia 19 czerwca 2022

  1. Przez cały czerwiec codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, szczególnie za obywateli Ukrainy, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy wśród innych narodów.
  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Módlmy się w ich intencji, aby żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  4. Także w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona z piątku 24 VI ze względu na Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Zapraszamy do lektury Głosu Karmelu oraz najnowszej Książki-monografii „Klasztor na szóstym peronie”. Autor o. Jerzy Zieliński pozbierał nie tylko dokumenty znane już historykom i publicystom, ale również anegdoty z prywatnych zapisków i kronik. Dołączył niepublikowane dotąd fotografie. Dzieje wspólnoty zostały sportretowane jako mikrohistoria całej dwudziestowiecznej Rzeczpospolitej. Książkę można nabyć na furcie klasztornej.
  7. Kontynuujemy ostatnie etapy renowacji kaplicy MB Ostrobramskiej. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  8. W sobotę 23 lipca 2022 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy.
  9. Centrum Kultury Karmelitańskiej oraz Centrum Kultury Duchowej „Communio Crucis” im. św. Edyty Stein, Patronki Europy, zapraszają na wykład Prof. Bronisława Barchańskiego w niedzielą 26 czerwca 2022 roku w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości. Wykład poprzedzi Msza święta w Kaplicy Instytutu o godzinie 17:00.