Ogłoszenia 19 lutego 2023

  1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. O godz. 11.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Przypominamy, że tego dnia post ścisły obowiązuje wszystkich wiernych między 18. i 60. rokiem życia. Post ścisły oznacza ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jednego „do syta”, oraz rezygnację z pokarmów mięsnych.
  2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki po Mszy świętej wieczornej.
  3. Przed Wielkanocą szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w naszym sanktuarium jest możliwa przed każdą Mszą św., oraz od poniedziałku do piątku podczas adoracji Najśw. Sakramentu, od godz. 15.00 do 18.00.
  4. Trwa Wielka Nowenna przed uroczystością św. Józefa. W środę o 18.00 zapraszamy na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy do składania intencji na Mszę św. zbiorową oraz do przedstawiania św. Józefowi próśb i podziękowań przed jego obrazem. Są one odczytywane w każdą środę po wieczornej Mszy św.
  5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań przed obrazem św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Są one odczytywane po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy czwartek.
  6. Zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu prowadzone w tygodniu po Mszy św. o 18.00 przez grupy duszpasterskie. W poniedziałek – Świecki Zakon Karmelitów Bosych, we wtorek – DA Karmel, w środę – grupa modlitewna Kerit, w czwartek – duszpasterstwo absolwentów Karmel+.
  7. W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski zachęca do wyrażenia solidarności z narodem ukraińskim. W piątek 24 II o godz. 16.30 w katedrze wawelskiej abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w intencji pokoju. Następnie odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry
    Symfonicznej z Charkowa oraz przemarsz pod hasłem „Razem dla pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.