Ogłoszenia 2 maja

1. Zapraszamy jutro na uroczystość NMP Królowej Polski: porządek Mszy świętych w tym dniu jak w niedzielę. We wtorek w naszym mieście wypada święto świętego Floriana, w środę św. Stanisława Kazimierczyka, w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

2. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godziny 15.00. 

3. Codziennie o godzinie 17.30 odprawiamy nabożeństwo majowe.

4. Rozpoczynamy prace przygotowawcze do ostatniego etapu remontu nawy głównej (od łuku wiszącej ambony do chóru kościelnego) oraz kompleksowej restauracji kaplicy MB Ostrobramskiej, fundowanej z okazji koronacji wileńskiego obrazu w 1927 roku. Kaplica posiada wyjątkowy neogotycki wystrój, z malowidłami na ścianie, szmaragdowym sklepieniem i drewnianym ołtarzem, którego ozdobą jest kopia obrazu Pani Ostrobramskiej. Przez lata było to miejsce kultu Matki Bożej, katechizacji i umacniania świadomości korzeni historycznych. Przywrócenie pierwotnego piękna tego miejsca pozwoli na otwarcie tej kaplicy i skorzystanie z najwspanialszych tradycji z nią związanych. Koszty remontu są bardzo wysokie, każde wsparcie się liczy. Dodatkowe informacje na stronie rakowicka18.pl.