Ogłoszenia 20 czerwca

  1. W poniedziałek wspominamy św. Alojzego Gonzagi, w czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12:30 będziemy obchodzić jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich naszych współbraci, wśród których jest ekonom naszego klasztoru, ojciec Jacek Palica. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych jubilatów.
  2. Centrum Kultury Karmelitańskiej oraz Centrum Kultury Duchowej „Communio Crucis” zapraszają w niedzielę 20 czerwca o godz. 18.00 na premierę filmu dokumentalnego „Góry zakwitły sadami”. Film przybliża postać społecznika, wielkiego patrioty, oficera Armii Krajowej i propagatora ruchu spółdzielczego inż. Józefa Marka. Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Karmelitańskiego Instytutu Duchowości.
  3. Już dzisiaj zapraszamy na lipcowe uroczystości szkaplerzne, na które będą się składać: Nowenna od 7 lipca, Czuwanie z 15 na 16 lipca, Uroczystość oraz pielgrzymka do Czernej. W trakcie nowenny codziennie zapraszamy na karmelitańską modlitwę w ciszy o godz. 17:00 przed ikoną Matki Bożej Szkaplerznej, po której będziemy sprawowali eucharystię z rozważaniami ojca Przemysława Pliszczyńskiego z Wadowic. W programie czuwania 15 lipca jest Msza święta, Akatyst do Matki Bożej, Katecheza, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Apel. W dzień uroczystości zapraszamy na Msze świętą o godzinie 18:00 pod przewodnictwem naszego ojca prowincjała, Piotra Jackowskiego. W sobotę, dzień po uroczystości, wyruszamy w pielgrzymce do naszego karmelitańskiego sanktuarium w Czernej, aby razem z wszystkimi czcicielami Matki Bożej dziękować i prosić Boga o błogosławieństwo na kolejny rok: koszt transportu 20 złotych, zapisy na furcie.
  4. Z inicjatywy Rektora Akademii Ignatianum w Krakowie, w dniach 21-25 czerwca 2021 roku, na Akademii Ignatianum w Krakowie przy ul. Kopernika 26 trwać będzie Krakowska Zbiórki Żywności, organizowana w Krakowie od ponad 20 lat przez Krakowski Bank Żywności. W tych dniach będzie można złoży najpotrzebniejsze dary (konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci). Zbiórka prowadzona będzie przy wejściu głównym Akademii Ignatianum w Krakowie przy ul. Kopernika 26 (portiernia) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Dary będzie można złożyć do specjalnie oznaczonych kartonów.
  5. Informujemy, że Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuje udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Każda niedzielna eucharystia to czas inwestycji w osobiste i wspólnotowe szczęście, to czas słuchania, karmienia się i zacieśniania więzi. Przypominamy o tym obowiązku wypływającym z miłości do Chrystusa i wspólnoty jego uczniów.