Ogłoszenia 20 marca

  1. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego: porządek Mszy świętych jak w tygodniu. W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 17:15 i Mszę o godz. 18:00 w intencji misji i misjonarzy.
  2. Papież Franciszek w dniu 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował, by w jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach Polski duchowieństwo wraz z wiernymi również dokonało tego aktu. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia.
  3. Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta jest już od dziesiątek lat wpisana w życie duchowe Krakowa. Po dwóch latach nieorganizowania jej z powodu pandemii, powracamy do tej pięknej tradycji i w jedności wszystkich duszpasterstw akademickich Krakowa chcemy medytować drogę krzyżową naszego Pana. Tegoroczne rozważania nt. „Co się kryje we mnie? (por. J 2,25)” napisali dk. Marcin i Monika Gajdowie. Nabożeństwu, które rozpocznie się przy Kolegiacie św. Anny w środę 30 marca o godz. 20:30, będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski. Naszą modlitwą szczególnie chcemy otoczyć Ukrainę, prosząc o pokój dla niej.
  4. W sobotę 2 kwietnia w kościele karmelitów bosych pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach, dwóch naszych współbraci przyjmie święcenia diakonatu: br. Piotr Filipek i br. Szymon Wnęk. Otoczmy ich modlitwą i prośmy Dobrego Boga o łaskę owocnej posługi.
  5. Czas Wielkiego Postu, to sposobna chwila do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą świętą oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-18:00. Zapraszamy również do naszego sanktuarium na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, aby powierzyć Bogu swoje problemy przez wstawiennictwo św. Józefa, Patrona i Obrońcy Miasta Krakowa.